Baza Obiektów Fortyfikacyjnych w Polsce jest tworzonym przez internautów spisem budowli fortyfikacyjnych. Także i ty możesz wpisać znany ci obiekt i zostać współautorem strony!

 

 
BAZA I MAPA OBIEKTÓW MAPA FORTYFIKACJI
Jeśli znasz ciekawe schrony, forty czy inne XIX i XX wieczne budowle obronne  i chciałbyś się wiedzą o nich podzielić z innymi możesz dopisać znany ci obiekt. W ten sposób staniesz się współautorem strony. Zapraszam do współpracy. O zasadach dopisywania przeczytasz tutaj. Schematyczna mapa występowania XIX i XX wiecznych budowli obronnych w Polsce. Niektóre ważniejsze linie fortyfikacji oraz twierdze opatrzone są krótkimi opisami.

DOPISZ OBIEKT

ZNAJDŹ OBIEKT

 

WEJDŹ

   
   
Od autora  
Podstawowym założeniem, który przyświecał od początku powstaniu "Bazy Obiektów" było tworzenia jej przez szerokie grono miłośników fortyfikacji. Mapa przedstawiać ma budowle fortyfikacyjne zbudowane w Polsce w XIX i XX wieku. Nie chodzi tu o naukowe czy popularnonaukowe teksty i opisy. Ideą jest zebranie w tym miejscu możliwie jak największej ilości informacji nadsyłanych przez pasjonatów i turystów niekoniecznie do końca obeznanych z tematem.  W związku z małą dostępnością literatury, a czasem wręcz jej brakiem strona ta będzie (mam taką nadzieję) skarbnicą wiedzy o obiektach często zapomnianych i mało znanych. 
Baza Obiektów Fortyfikacyjnych nie jest spisem wszystkich budowli na terenie naszego kraju, nie rości sobie też pretensji do bycia inwentaryzacją tychże obiektów! Jako że nie przewiduję specjalnej weryfikacji nadsyłanych opisów proszę z jednej strony o wyrozumiałość jeśli gdzieś pojawią się nieścisłości czy też zupełnie błędne wpisy a z drugiej o przysyłanie sprostowań i uzupełnień. Z góry dziękuję i zapraszam do współpracy. O zasadach dopisywania obiektów przeczytasz tutaj.
   
 

 

 

 

 
       
 

 Fortyfikacjewpolsce.pl  © Forti 2009   ver.10.2009